Polanica-Zdrój to niewyczerpane źródło zdrowej energii, gdyż górski klimat korzystnie wpływa na samopoczucie i nastrój.

Źródło  LetnieGO wytchnienia

Latem Polanica gości tysiące turystów. Kurort oferuje wiele ścieżek spacerowych i do nordic walking. Rowerzyści mogą cieszyć się dużą różnorodnością  tras rowerowych. Okolicę można oglądać z różnych punktów widokowych.  Jednym z najpiękniejszych jest Szczeliniec Wielki. Miłośnikom górskich wypraw moc wrażeń zapewniają szlaki górskie Gór Stołowych, Gór Sowich i Masywu Śnieżnika. Najbardziej popularnym jest Główny Szlak Sudecki. Przemierzając tę trasę można zobaczyć wodospad Wilczki i Sanktuarium Maria Śnieżna oraz Ogród Bajek w Międzygórzu.

Aktywni turyści mogą sprawdzić swoje możliwości na polu golfowym lub korcie tenisowym. Na terenie miasta są dostępne także różne boiska – do siatkówki, koszykówki czy piłki nożnej. Natomiast miłośnicy pływania mogą wybrać się do jednego z aqua parków  lub odwiedzić zalew w Radkowie. Ponadto w samej Polanicy znajduje się  tor saneczkowy Góralka. Wiele rodzin z dziećmi odwiedza to miejsce, by zaznać doskonałej zabawy i zdrowej rywalizacji. Tor ma długość aż 700 metrów!

ZIMOWE  Źródło ENERGII

Niezwykle istotnym punktem turystycznym w okolicach Polanicy-Zdrój są z całą pewnością stoki narciarskie w Zieleńcu i Czarnej Górze – obie stacje są niezwykle popularne wśród zapalonych narciarzy i wśród amatorów snowboardu. Równie chętnie odwiedzane ośrodki narciarskie mieszczą się w Czechach: Dolni Morawa oraz Destne i Ricky w Orlickich Horach. Na miejscu można wypożyczyć wysokiej jakości sprzęt narciarski oraz z skorzystać z nauki pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Dla fanów innych dyscyplin miasto oferuje siłownie, kręgielnie, zadaszone korty tenisowe, hale sportowe oraz baseny.

Amatorzy kultury mogą wybrać się do Teatru Zdrojowego imienia Mieczysławy Ćwiklińskiej, która w latach 60 ubiegłego wieku wielokrotnie występowała na tamtejszej scenie. Aktualnie dzieje się tutaj mnóstwo wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty, recitale, spektakle, konferencje. Występują tu takie osobistości jak Artur Andrus, Stanisław Soyka, Kayah czy Wojciech Waglewski.

U źródeł zdrowia

Polanica-Zdrój to niewyczerpane źródło zdrowia, gdyż górski klimat korzystnie wpływa na samopoczucie. Oprócz sudeckich krajobrazów, na stan duchowy oraz fizyczny wpływają liczne terapie i zabiegi oferowane przez uzdrowiska i sanatoria. Wiele z nich to profesjonalne ośrodki chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej i kosmetologii, prowadzone przez doświadczonych lekarzy.  Do najbardzie znanych należy Instytut Kosmetyczny Dr Irena Eris.

Ponadto w Polanicy-Zdrój mieszczą się znane i cenione ośrodki kardiologiczne czy neurologiczne, w których można skorzystać z szerokiej oferty leczniczej i rehabilitacyjnej.

Wyślij poniższy formularz lub zadzwoń a otrzymasz od nas szczegółową ofertę

*polityka prywatności

lub zadzwoń

660 419 695 lub 518 378 331

OBIEKTY PARTNERSKIE